Úvod » Tréningové postupy a ciele

Futbal je hra, hra prináša radosť a radosť je zmyslom života.

publikované 23.01.2022 (aktualizované 03.02.2022)

Futbal je hra, hra prináša radosť

a radosť je zmyslom života.

,, Človek sa učí celý život a títo chlapci len začínajú. Buďme trpezliví a oni nám a Vám tú radosť dajú. ,,

Týmto mesiacom začíname a pri vzájomnom pochopení a dôvere budeme spolu už od teraz sledovať ako sa Vaši a už aj naši chlapci posúvajú vpred. Na tréningoch budeme rozvíjať ich vrodené danosti a zručnosti. Tréningy svojou pestrosťou vytvoria pre chlapcov najlepšiu cestu k ich pohybovému a mentálnemu rozvoju. Uvedomme si, že aký majú vek a ako dlho sa venujú tréningu a potom ich hodnoťme resp. porovnávajme a tým si vytvárajme predstavu o ich prirodzenom a zdravom napredovaní. Tréningové jednotky sme si nevymýšľali, lebo už  vymyslené boli. Do tréningov zaraďujeme v praxi overené - svetovo uznávané metodiky pre mládež. Táto metodika sa sústreďuje na detaily v práci s loptou a fyzickom rozvoji ( primerane ich veku ). Takže vedenie lopty, cit pre loptu, prihrávka, spracovanie lopty,  obratnosť, rýchlosť, vytrvalosť, sila, kľučky a finty herné činnosti jednotlivca budú v najbližšom období našou hlavnou činnosťou na tréningoch. Samozrejme v súčinnosti s Vami rodičmi zaradíme aj veľa samostatných zápasov, turnajov, aby si chlapci mohli vyskúšať a nám ukázať natrénované zručnosti. Chceme, aby sme pripravili chlapcov na ich prvé skutočné zápasy kvalitne a všestranne, aby sme mohli potom hodnotiť a verím, že sa aj tešiť z ich radosti.

Verím, že sa nám zatiaľ darí spolu túto stratégiu plniť a tiež verím, že pri spoločných stretnutiach dokážeme spolu vytvoriť pre chlapcov podmienky pre ich ničím nerušený rozvoj. Takže ak chceme byť lepší musíme trénovať a zase trénovať! Odstraňovať nedostatky, učiť sa nové veci a tým budovať u chlapcov zdravé návyky a dôveru v samých seba. Nezabúdajme, že tréningom sa chlapci učia hrať futbal a keď vynechajú z rôznych dôvodov jeden, alebo viac tréningov mali by to dotrénovať. Preto platí, že v pravidelnosti je základ úspechu. Presne tak ako v škole, keď vynechajú pre chorobu vyučovanie, tak si sami zháňajú učivo, ktoré sa treba doučiť. Učiteľ sa nevracia späť, alebo neakceptuje žiakovi pri odpovedi, že vtedy chýbal. Ohodnotí ho tak ako si v tej chvíli zaslúži. A chlapcov vo futbale ohodnotí tréner, súper, rodičia. Pristupujme teda k tréningom tak ako ku škole a od chlapcov očakávajme len to, čo sa naučili. Podporujme ich a nechajme ich nech robia pomalé, ale pevné kroky vpred na ešte dlhej ceste k futbalovej dokonalosti.

Svetovo uznávaných 10 krokov k úspechu:

1. vedenie a ovládanie lopty

2. spracovanie, nahrávka, presnosť, technika

3. obchádzanie, hra jeden na jedného, zmena pohybu, zasekávanie lopty, kľučky

4  zakončovanie, streľba, hlavičkovanie, technika kopu

5  rýchlosť, koordinácia pohybov

6  vytrvalosť, kondícia

7 sila

8 nasadenie, dôraz, súboje

9 obrana a obranné činnosti, pozičné zvládanie hry, predvídanie

10 útok a útočné činnosti, pohyb bez lopty, s loptou, výber miesta, správne časovanie

Branislav Bobkovič - tréner

* s použitím svetovej futbalovej literatúry

Prispievať do diskusie môžu len prihlásení užívatelia.

V diskusii nie je zatiaľ žiadny príspevok

« 05 / 2024 »
Najbližšia akcia